Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Кафедра
хімії
високомолекулярних
сполук 

Савченко Ірина Олександрівна

Савченко Ірина Олександрівна (27.07.1968, м. Київ), хімік, доктор хімічних наук, професор, у 1990 році закінчила хімічний факультет Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.

В 1996 році захистила кандидатську дисертацію за темою "Дослідження можливостей синтезу полімерів з внутрішьомолекулярним переносом енергії", у 2012 році - докторську дисертацію "Поліфункціональні полімери та їх комплекси в оптоелектроніці".

У Київському національному університету імені Т.Г.Шевченко працювала з 1994 року на посаді асистента, з 1998 року – доцента, а з 2014 – професора кафедри хімії високомолекулярних сполук.

Викладала курси "Органічна хімія", "Вибрані розділи органічної хімії з основами колоїдної хімії" для студентів біологічного факультету, веде спецкурси "Деструкція і стабілізація полімерів", "Основи технології виробництва пластмас", "Фізичні методи дослідження мономерів і полімерів", "Старіння полімерів та їх захист", "Нанохімія і нанотехнологія" для студентів хімічного факультету, "Фотохімічні перетворення в органічних середовищах" для студентів фізичного факультету.

Проходила стажування у Радомському технічному університеті (Польша).

У 2006 році одержала звання "Кращий викладач року" Київського національного університету імені Т.Г.Шевченко. Вчений секретар вченої ради хімічного факультету (2007-2013). Вчений секретар спеціалізованої вченої ради з 2014 року.

Сфера наукових інтересів: синтез та дослідження металовмісних полімерів на основі мономерних хелатних комплексів та "розумних" полімерів на основі арил(мет)акрилатів з ефектом внутрішньомолекулекулярного переносу енергії.

Автор понад 210 наукових праць, з них 65 статей, 4 патенти України та 12 навчальних методичних робіт, зокрема:

Кабінет 517 нового корпусу

Телефон 239-33-00